SLOVINSKO

Fotogalerie SLOVINSKO

Mapka SlovinskaSlovinsko - nejsevernější ze zemí bývalé Jugoslávie. Přestože je rozlohou menší než naše republika, oplývá mnoha přírodními scenériemi.  Najdete tu rozlehlé nížiny i vysokohorské štíty. Končí tu jihovýchodní vápencové Alpy, které směrem na jih přecházejí v Dinárskou horskou soustavu,  na východ pak do Panonské nížiny. A právě tyto tři různorodé geografické celky dodávají Slovinsku jeho neuvěřitelnou rozmanitost. A aby toho nebylo málo, na jihozápadě omývají zhruba cca 30 km slovinského pobřeží vody Jadranu.
 

Vyberte si oblast ve Slovinsku, na kterou se chcete podívat:

 

 
 Kliknutím otevřete tuto galerii
 Kliknutím otevřete tuto galerii

 

 

Není-li uvedeno jinak, používám na svých stránkách výhradně svoje vlastní fotografie. Na jakékoliv využití fotografií z této galerie se vztahují všechna autorská práva.

Všechny fotky jsou opatřeny popisky a jsou interaktivní, jakmile na ně kliknete, zvětší se vám. 
 

Fotogalerie KAMNICKO-SAVINJSKÉ ALPY

Kamnicko-Savinjské Alpy, je horská skupina, na rozdíl od předchozích Julských Alp už mnohem méně známá. Patří do soustavy jižních vápencových Alp a svým geologickým složením je velmi podobná Julským Alpám. Pohoří leží pouhých asi 50 km na východ od „Julek" v těsné blízkosti hranic s Rakouskem. Oč je menší rozlohou, o to více ho příroda obdařila strmými vápencovými stěnami a bělostnými štíty. Ty nejvyšší z nich dosahují o trochu více než dvouapůltisícových výšek. Celé horstvo oplývá velkým množstvím železných zajištěných cest - tzv. via ferrat. Těch je tu dokonce více než klasických turistických stezek.
Mapka Slovinska 
 

Zobrazit vlastní fotky
 

Fotogalerie masivů RADUHA a STORŽIČ

Horské masivy Raduhy a Storžiče nejsou zase až tak moc známé. Tedy, Slovinci je znají celkem dobře, ale našimi horaly zůstávají poněkud opomenuty a skryty ve stínu mnohem známějších a vyšších Julských nebo Kamnicko-Savinjských Alp. Raduha se nachází na východ od Kamnicko-Savinjských Alp, masiv Storžiče naopak na západ od nich. Obě horstva dosahují výšky jen něco málo přes 2.000 m., výstup na ně se ale vyplatí jednak kvůli krásným výhledům, jednak kvůli zajímavému lezení na nepříliš těžkých zajištěných cestách - via ferratách.
 
Mapka Slovinska 
 

Zobrazit vlastní fotky

 

 

© Milan Jána 2008 - 2024, Tel.: +420 732 240 685, e-mail: tulaknacestach@atlas.cz
žádná část tohoto webu nesmí být stahována, kopírována, převzata ani jinak prezentována bez písemného souhlasu autora

aktualizováno: 16.07.2024 10:59:30