Guatemala

 Cestopisná přednáška

PESTROBAREVNÁ GUATEMALA

putování mayskou zemí aneb po stopách indiánských kultur II.
Přednáška je k dispozici v digitální podobě nebo Přednáška je k dispozici na diapozitivech ♫ ♪

Staré přísloví praví, že kdyby Guatemala byla ženou, všichni muži by ji milovali. Je to nevelká, ale krásná země ve Střední Americe. Její populaci tvoří z více než 60% potomci původních indiánů – Mayů. Pojďme nahlédnout do nížin a pralesů El Peténu za jejich památkami i kulturním odkazem. Navštívíme také Guatemalskou Vysočinu s nádhernými jezery a více než monumentálními sopkami, koloniální města i vesnice s neskutečně barevnými indiánskými trhy. Podíváme se též na Tajumulco (4.220 m) - nejvyšší horu Guatemaly i celé Střední Ameriky, stejně jako na bělostné pláže na pobřeží Karibiku. Uvidíme též fascinující tradice, které propojují tradiční indiánskou víru s křesťanstvím.

Pozn.: Nejnovější verze této přednášky je nyní k dispozici v digitální podobě. Přednáška je ke shlédnutí též na diapozitivech, ale ve starší verzi (verze z roku 2008). Pro vážné zájemce je možné připravit také zkrácenou a spojenou verzi této a předchozí besedy s názvem „Mexiko a Guatemala“.

Sopky nad jezerem Atitlán Mayské dívky
Barevné guatemalské autobusy Mezi pyramidami v Tikalu

texty a foto © Milan Jána 

Máte-li zájem o tuto cestopisnou besedu, napište mi!

fotogalerii z Guatemaly najdete zde

 článek o tom, jak se v Guatemale cestuje, si můžete přečíst tady

pokud byste chtěli vyrazit spolu se mnou na zájezd do Guatemaly, nabízím hned dvě varianty - buď Guatemala - poznávací okruh, anebo Guatemala - poznávací okruh + turistika v horách

 

 

© Milan Jána 2008 - 2024, Tel.: +420 732 240 685, e-mail: tulaknacestach@atlas.cz
žádná část tohoto webu nesmí být stahována, kopírována, převzata ani jinak prezentována bez písemného souhlasu autora

aktualizováno: 20.03.2024 22:02:36