Cestopisné besedy a přednášky

 


Cestopisné besedy a přednášky

Z každé své cesty si kromě prachu na botách a únavy přivážím i spoustu nových fotek a hlavně zážitků. Protože si ani fotky ani zážitky nechci nechávat jenom pro sebe, domlouvám si každou zimu sérii cestopisných přednášek spojených s promítáním diapozitivů nebo skenů o cizích krajích, horách, kulturách i lidech. Přednáším pravidelně již od roku 1999. Jednotlivé besedy přednáším hlavně pro širokou veřejnost v prostorách jako jsou kluby, kina, divadla, městské knihovny, planetária, kulturní domy, čajovny, kavárny, apod. Přednášky jsou také vhodné pro studenty základních, středních nebo vysokých škol, jako doplněk či zpestření výuky. Obvyklá délka trvání každé besedy je 1,5 - 2 hod. Pro zájemce mohu bez problémů nachystat přednášky kratší, popř. i delší. Nejvhodnější doba pro besedy je v zimním období, nejlépe od října do dubna.

V rámci České republiky jsem schopen přijet kamkoliv. Na každou jednotlivou přednášku je nejlepší domluvit se alespoň 1 měsíc dopředu. Všechny besedy jsou doprovázeny živým výkladem, můžete se během nich dozvědět spoustu zajímavých informací. 

Některá místa jsem navštívil jen jednou, a už nikdy více. Na jiná se ale pravidelně vracím a jsou i taková, na kterých jsem byl už víc než 20x. Přednášky z těchto oblastí pak pravidelně doplňuji novými fotkami a informacemi.

Přednáším na nejrůznějších místech České republiky, a proto většinou požaduji, aby zájemci o besedu zajistili na místě konání vlastní dataprojektor nebo diaprojektor (dle domluvy) a promítací plátno, popř. alespoň dostatečně velkou bílou stěnu. Také propagace besed (plakáty, internetové zpravodaje, relace v regionálním tisku či rozhlase, odkazy na internetu, …) je ve většině případů zajišťována organizátory. Pro kvalitní propagaci rád poskytnu organizátorům poutavé texty a naskenované obrázky k přednáškám ve formě náhledů. Cena autorského honoráře za přednášky je smluvní. 

Stáhněte si kompletní nabídku cestovatelských přednášek ve formátu PDF

Pokud vás zajímá, kde budu v dohledné době přednášet, podívejte se na nejbližší domluvené besedy. Pokud vás zajímá, kde všude proběhly přednášky v minulosti, klikněte sem.

Témata přednášek:

Máte-li zájem o některou z uvedených cestopisných besed, ozvěte se.

Připravují se další pořady

 

Vysvětlivky k besedám:

Přednáška je k dispozici na diapozitivech Přednáška je k dispozici na diapozitivech, pro její uskutečnění musí zájemci zajistit promítačku na diáky
Přednáška je k dispozici v digitální podobě Přednáška je k dispozici v digitální podobě, pro její uskutečnění musí zájemci zajistit dataprojektor
  ♫♪ Tímto symbolem označené besedy mohou být během výkladu dokresleny a podbarveny tradiční muzikou z navštívené oblasti

 

© Milan Jána 2008 - 2024, Tel.: +420 732 240 685, e-mail: tulaknacestach@atlas.cz
žádná část tohoto webu nesmí být stahována, kopírována, převzata ani jinak prezentována bez písemného souhlasu autora

aktualizováno: 16.07.2024 10:59:30
Cestovatelská anketa

Cestujete rádi a často?

zobrazit výsledky
Přidejte se a sdílejte
Kalendář událostí
Google překladač