Originální výpravy a expedice

Cestovatelské výpravy a expedice

Máte rádi aktivní dovolenou spojenou s pohybem a pobytem v přírodě? Také patříte mezi ty, kdo jen neradi něco organizují? Nebo na to prostě jen nemáte čas a energii? Možná si jen netroufáte vyrazit do světa úplně sami anebo nechcete využívat služeb klasických cestovek? Přesto však rádi poznáváte nová místa, kraje nebo kultury a chtěli byste mít z větší části připravený pestrý program a svou dovolenou si opravdu užít naplno? Pak je toto nabídka právě pro vás! 

Pro větší i menší skupiny zájemců již několik let úspěšně organizuji soukromé turistické výpravy nebo expedice do nejrůznějších míst světa, která jsem sám procestoval a dobře je znám. Na těchto akcích pak osobně průvodcuji a krom toho zajišťuji i další servis (zajištění ubytování, shánění a vyřizování letenek, trajektových lístků, dopravy, ...). Všechny nabízené výpravy jsou volně otevřené pro každého, kdo má rád přírodu, kulturní památky, aktivní pohyb, kdo rád fotí, i pro ty z vás, kdo chcete poznávat nové kraje, lidi a zažít spoustu nových a nevšedních zážitků.

Se skupinou na zájezdu v rakouských Alpách
Velikost skupiny na výpravě či expedici bývá různá podle toho, zda vybranou oblast navštívíme letecky či nikoli. U leteckých akcí (jako je např. Madeira, Kanárské ostrovy, Mexiko nebo třeba Maroko) to bývá většinou 6 až 14 osob, u ostatních od 8 do 40 osob, podle toho, zda pojedeme mikrobusem, minibusem nebo autobusem.  
 
Proč jet do světa právě se mnou? 
1.) Jsem zkušený, akreditovaný průvodce s 24-ti letou praxí v oboru. Doposud jsem úspěšně odprůvodcoval více než 130 zájezdů po celém světě. Domluvím se anglicky a španělsky, částečně také německy, rusky a francouzsky. V horách se cítím jako doma. Jsem členem Českého spolku horských průvodců. Více o mně zjistíte tady

2.) Výrazně ušetříte. Cena turistických výprav nebo expedic, které nabízím, bude vždy o dost nižší, než kdybyste jeli s jakoukoliv cestovní kanceláří. Důvod je jasný. Proč platit cestovku jako prostředníka, když si jednoduše můžete pronajmout pouze znalého a schopného průvodce. 

Poznámka k leteckým akcím: 

U leteckých akcí jsou uvedené ceny letenek pouze orientační. Ceny letenek se mění prakticky den ze dne, a já jejich výši nijak neovlivním (fakticky ne). Budou tedy upřesněny ve chvíli, kdy se budou letenky rezervovat. Letenky se občas dají sehnat i o dost levněji, ale počítejte raději s uvedenou částkou. Všeobecně platí, že čím dříve se skupina na leteckou výpravu nebo expedici dá dohromady, tím dříve se budou letenky zajišťovat, a tím větší bude šance sehnat letenky za nižší ceny. U leteckých akcí také může dojít k mírnému posunu termínu o plus mínus až 3 dny (dopředu či dozadu) oproti původně plánovaným termínům, a sice z důvodu možných změn v letových řádech či výhodnějších cen letenek. 

Využijte také různé slevy na turistické výpravy a expedice, které na rok 2024 opět nabízím.

Recenze na již proběhlé zájezdy si můžete přečíst tady.

Nejoblíbenější akce a výpravy
 
Turistická výprava na Kanárské ostrovy Turistická výprava Tour du Mont Blanc Turistická výprava do zimního Norska
Kanárské ostrovy Tour du Mont Blanc Běžkování v Norsku

 

Turistická výprava do Pyrenejí Turistické výpravy na Mallorcu Turistické výpravy na Madeiru
Pyreneje Mallorca Madeira

A.) Výpravy a expedice v pevně daných termínech, na které se již nyní můžete přihlásit:

B.) Výpravy a expedice na zakázku

Pokud vám nevyhovují již vypsané termíny, rád vám připravím také turistickou výpravu nebo expedici na zakázku podle vašeho zájmu a přání. Takovéto cestovatelské akce a výpravy ušité přímo na míru jsou ideální třeba pro skupiny přátel nebo spolupracovníků, pro firmy, školy, zájmové a turistické oddíly, nebo kolektivy lidí, kteří chtějí cestovat ve vlastním, zvoleném termínu, mít svůj vlastní, odlišný program nebo jet na odlišný počet dnů. 

Obecně platí, že čím je taková skupina větší, tím dříve by se měla na vlastním termínu výpravy domluvit. Minimálně však aspoň 3 měsíce dopředu. Máte-li o takovou výpravu na zakázku zájem, postupujte prosím takto: nejprve mi napište mail, SMS, nebo zavolejte a ověřte si, zda mám ve vámi vybraném termínu vůbec čas, a zda s vaší skupinou tedy vůbec mohu někam do světa vyrazit. Měli byste také mít jasno v těchto věcech:   
  • do které destinace chcete připravit výpravu na zakázku
  • přesný termín, ve kterém chcete cestovat
  • přesný (nebo alespoň odhadovaný) počet osob, který bude ve skupině
Jakmile si všechny tyto věci potvrdíme (po mailu, popř. po telefonu), teprve pak mi vyplníte a pošlete závazné přihlášky pro jednotlivé účastníky skupiny. 
 

Čtyři důvody, proč jet na zakázkovou výpravu nebo expedici:

1.) Na zakázkové akce se většinou přihlašují skupiny lidí, kteří se alespoň trochu znají. To je samozřejmě velká výhoda, protože už dopředu víte, kdo s vámi na takovou výpravu pojede a co od ostatních účastníků zhruba můžete očekávat.

2.) Další velkou výhodou je termín, který si skupina vybírá sama. Nemusíte se tedy vázat na termíny, které vypisují běžné cestovní kanceláře, ale jedete na dovolenou tehdy, když se to hodí vám.

3.) Počet dnů u každé takové výpravy nebo expedice rozhodně není striktní. Zájemcům bez problémů připravím kratší nebo delší variantu do vybrané destinace. Záleží jen na vás, kolik dnů chcete na dovolené strávit.

4.) Pokud se na cestovatelskou výpravu nebo expedici na zakázku přihlásíte jako kompletní, uzavřená skupina zájemců, nabídnu vám specielní cenu, které jen těžko odoláte. 

Na zakázkovou výpravu nebo expedici se mnou můžete cestovat do těchto míst a zemí: 

Rakouské Alpy, Slovinsko a slovinské Alpy, trek okolo Mont Blancu, hory i kulturní zajímavosti jižního Norska, Černá Hora, hory Bulharska, památky i příroda Albánie, Karpaty a další přírodní i kulturní zajímavosti středního a jižního Rumunska, pohoří Velebit a národní parky Chorvatska, francouzské i španělské Pyreneje, Andorra, ostrov Mallorca, Apeniny a střední Itálie, San Marino, Liparské ostrovy, polské Karpaty, hory Slovenska, ostrovy Korsika a Elba, ostrov Kréta, památky, příroda i hory Turecka, Gruzie a gruzínský Kavkaz, Azorské ostrovy, památky Maroka a Vysoký Atlas, Gruzie, Mexiko, Guatemala, Belize, Kuba a Honduras. 

Všechny z nabízených zemí a oblastí jsem osobně procestoval a několikrát jsem do nich vedl buď klasický zájezd pro některou českou outdoorovou cestovku, anebo jsem je poznal během soukromých cest a jiných expedičních výprav. Rád do těchto míst připravím zakázkovou výpravu také pro Vás. 


Pokud vás něco z nabídky zaujalo, neváhejte mě oslovit!

© Milan Jána 2008 - 2024, Tel.: +420 732 240 685, e-mail: tulaknacestach@atlas.cz
žádná část tohoto webu nesmí být stahována, kopírována, převzata ani jinak prezentována bez písemného souhlasu autora

aktualizováno: 02.05.2024 08:35:46